Nazywam się Kamil Skalski. Jestem programistą z naleciałościami po informatyce na Uniwersytecie Wrocławskim i pracą nad infrastrukturą wyszukiwarki w firmie Google. Lubię:
|
Mój profil na LinkedIn.
Skontaktuj się ze mną przez kamil.skalski (at) gmail com.
Nemerle jest funkcjonalno-obiektowym językiem programowania z bardzo rozbudowanymi możliwościami meta-programowania. Jestem jednym z twórców języka, kompilatora, a w szczególności podsystemu makr.
Elector to komercyjny system do przeprowadzania głosowań na różnego rodzaju radach, zebraniach, itp.
Smutno mi & Wesoło mi to miejsce, gdzie możesz napisać jak bardzo jest Ci smutno (lub wesoło).
Foxes and eagles & to gra planszowa zaprojektowana przez Michała Śmigielskiego, którą przenieśliśmy również na platformę online
Foodr ułatwia zamawianie posiłków, np. w małej firmie.
Mój pierwszy program napisany w C - gra strategiczna podobna do Panzer General 2. Tłem i ideą gry było stworzenie alternatywnej historii inwazji Nazistów na Polskę.
Grę tworzyłem ja i mój przyjaciel Dominik Dagiel. On stworzył całość grafiki i opracował większość koncepcji gry. Ja kodowałem to w DJGPP z wykorzystaniem biblioteki Allegro.
Całość pisałem w erze DOSa, ale ostatnio po kilku szybkich poprawkach powiodła się kompilacja pod Linuxem. Tutaj jest paczka, która działa bez problemu na moim systemie. Załączona jest cała grafika i bardzo nieczytelny (jeden!) plik źródłowy.
Nations to mój projekt gry strategicznej symulującej rozwój ludzkości. W tej chwili jest zawieszony, lecz zamierzam go kontynuować.
Dostępne są dokumeny z analizą projektu oraz układem głównego ekranu.
Stworzyłem niewielki moduł dla komunikatora internetowego Kadu Sprawdza on błędy we wpisywanym tekscie. W tej chwili opiekę nad modułem przejął jeden z programistów Kadu i można go ściągnąć z tej strony
Trochę innych materiałów, które stworzyłem na użytek Kadu.
Zdarzyło mi się kilka żałosnych prób tworzenia nauki, którą możnaby spisać w formie pracy naukowej.
Bardzo lubię podróżować. W szczególności chodzić po górach i jeździć rowerem w jakieś odległe miejsca. Co prawda robię to prawie tylko w wakacje, bo przez resztę roku jestem na to zbyt leniwy lub brakuje okazji i czasu.
Tu można znaleźć trochę zdjęć i relacji z niektórych moich bardziej ekstremalnych wypraw.
Kolejny rok, kolejny kontynent do poznania. Tym razem wybrałem coś będącego mieszanką egzotycznej kultury Ameryki Południowej i przepięknych gór Andów.
Przeczytaj relację z wyprawy lub obejrzyj dwie galerie: jedna złożona ze zdjęć Ilony i Aśki, a druga zrobiona telefonem (mój aparat zgubiłem w trakcie).
Jednym z moich marzeń od dawna było odwiedzenie najwyższych gór świata. W pewnym momencie było już mnie na to stać, więc po prostu to zrobiłem. Wyprawa już nie samotna, bo z Agą i biurem Horyzonty.
Tym razem do obejżenia jest galeria zdjęć przedstawiająca nasze zmagania z Himalajami.
Gdy już ma się pracę na pełen etat, aby zobaczyć trochę świata trzeba podróżować w większym pośpiechu. Dlatego postanowiłem spróbować przygody z biletem Interrail i odwiedzić kilka krajów południowej Europy i kawałek Afryki.
Możesz od razu przejść do galerii zdjęć albo do relacji z wyjazdu.
Tym razem miałem ochotę dokładnie przyjrzeć się południowo-wschodniej części Karpat, więc postanowiłem zrobić małą wyprawę do Rumunii.
Możesz od razu przejść do galerii zdjęć albo do relacji z wyjazdu.
Zdjęcia z krótkiej wycieczki w góry z Piotrem i Magdą.
Jakiś czas temu bardzo zainspirowała mnie wycieczka pewnych ludzi do Norwegii i postanowiłem zobaczyć ją na własne oczy. Teraz moja własna wyprawa dobiegła końca i muszę przyznać, że była wspaniała.
Możesz od razu przejść do galerii zdjęć albo do relacji z wyjazdu.
Kiedy byłem w niemieckim mieście Paderborn na wymianie studenckiej Sokratesa, wybrałem się na wyprawę rowerową na zachód.
Spisałem wtedy niewielki dziennik wyprawy.
Kilka dostępnych zdjęć z mojej wycieczki w góry.
Trochę mojej poezji:
Kilka linków do stron moich przyjaciół: